Spotkanie informacyjne – online 31.01.2024 r.

Spotkanie informacyjne – online 31.01.2024 r. 150 150 CIRCON

SPOTKANIA INFORMACYJNE
GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM W BUDOWNICTWIE

ONLINE | 31.01.2024

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego zaprasza na spotkanie informacyjne pt. Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie, które jest przeznaczone dla szerokiego grona interesariuszy branży budowlanej oraz osób poszukujących wiedzy na temat gospodarki o obiegu zamkniętym w budownictwie.

Spotkanie jest bezpłatne i odbędzie się w formie zdalnej, 31 stycznia 2024 r., w godz. 10:00 – 13:00.

Zaproszenie wraz z dostępem do spotkania otrzymają Państwo dwa dni przed terminem spotkania. Osoby niezarejestrowane nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniu.

Jak zarejestrować swój udział?

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego poniżej:

SPOTKANIE INFORMACYJNE
– online –
31 stycznia 2024
godz. 10:00 – 13:00

REJESTRACJA ZAMKNIĘTA
Dziękujemy

Jaki jest cel spotkania?

Głównym celem spotkania jest edukacja i promocja cyrkularności w branży budowlanej. Pragniemy dostarczyć uczestnikom wiedzy na temat gospodarki o obiegu zamkniętym oraz jej zastosowania w kontekście budownictwa. Chcemy inspirować do zmiany myślenia i podejścia do procesów budowlanych, promując rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska, oparte na efektywnym korzystaniu z zasobów Ziemi.

Program spotkania
  1. Wprowadzenie do gospodarki o obiegu zamkniętym
    Na początku spotkania omówimy podstawowe pojęcia i zasady gospodarki o obiegu zamkniętym oraz jej znaczenie w kontekście budownictwa.
  2. Projektowanie cyrkularne i najlepsze praktyki
    Skupimy się na cyrkularnym podejściu do projektowania budynków, uwzględniając aspekty takie jak efektywne wykorzystanie materiałów i minimalizacja odpadów. Przedstawimy również przykłady najlepszych praktyk budowlanych wpisujących się w zasady GOZ.
  3. Budynki cyrkularne i wskaźniki cyrkularności
    Przedstawimy koncepcję i definicję budynku cyrkularnego oraz wskaźniki, które pozwalają ocenić cyrkularność budynku.
  4. Rola materiałów w budownictwie cyrkularnym
    Omówimy, jakie materiały są najbardziej odpowiednie dla projektów budowlanych zgodnych z GOZ oraz jakie jest ich znaczenie w cyrkularności.
  5. Studia przypadku
    Przedstawimy inspirujące case study, które mogą stanowić idealne przykłady do naśladowania.

Do zobaczenia!

Spotkanie informacyjne realizowane jest w ramach projektu CIRCON pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: projektowanie budynków cyrkularnych”, który korzysta z dofinansowania o wartości 1 345 205,79 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz dofinansowania w wysokości 237 389,26 zł z budżetu Państwa. Celem projektu jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkularnej w sektorze budowlanym.

 

WSPÓLNIE DZIAŁAMY NA RZECZ ZIELONEJ EUROPY