Stacjonarne spotkania informacyjne

Stacjonarne spotkania informacyjne 150 150 CIRCON

SPOTKANIA INFORMACYJNE
GOSPODARKA O OBIEGU ZAMKNIĘTYM W BUDOWNICTWIE

KATOWICE | KRAKÓW | WARSZAWA

Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego zaprasza na spotkania informacyjne pt. Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie, które są przeznaczone dla szerokiego grona interesariuszy branży budowlanej oraz osób poszukujących wiedzy na temat gospodarki o obiegu zamkniętym w budownictwie.

Spotkania są bezpłatne i odbędą się stacjonarnie w:

 • Katowicach w dniu 26.10.2023 r., w godz. 8:30 – 11:30
 • Krakowie w dniu 22.11.2023 r., w godz. 10:00 – 13:00
 • Warszawie w dniu 08.01.2024 r., w godz. 10:00 – 13:00.

W zależności od Państwa preferencji i dostępności terminu oraz miejsca, mają Państwo możliwość wyboru jednego z zaplanowanych spotkań. Podczas spotkań zapewniona będzie dla Państwa przerwa kawowa i lunch.

Spotkania są objęte limitem miejsc. Potwierdzenie z zaproszeniem oraz harmonogram spotkania otrzymają Państwo na tydzień przed terminem spotkania. Osoby niezarejestrowane i bez potwierdzenia uczestnictwa nie będą mogły wziąć udziału w spotkaniach.

Jak zarejestrować swój udział?

Udział w spotkaniach jest bezpłatny i wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego poniżej:

KATOWICE

26 października 2023
godz. 8:30 – 11:30

Rejestracja zakończona
Dziękujemy!

KRAKÓW

22 listopada 2023
godz. 10:00 – 13:00

Rejestracja zakończona
Dziękujemy!

WARSZAWA

8 stycznia 2024
godz. 10:00 – 13:00

Rejestracja zamknięta
limit miejsc wyczerpany

W przypadku chęci uczestnictwa w spotkaniach
prosimy o kontakt z PLGBC

Jaki jest cel spotkań?

Głównym celem spotkań jest edukacja i promocja cyrkularności w branży budowlanej. Pragniemy dostarczyć uczestnikom wiedzy na temat gospodarki o obiegu zamkniętym oraz jej zastosowania w kontekście budownictwa. Chcemy inspirować do zmiany myślenia i podejścia do procesów budowlanych, promując rozwiązania bardziej przyjazne dla środowiska, oparte na efektywnym korzystaniu z zasobów Ziemi.

Program spotkań
 1. Wprowadzenie do gospodarki o obiegu zamkniętym
  Na początku spotkania omówimy podstawowe pojęcia i zasady gospodarki o obiegu zamkniętym oraz jej znaczenie w kontekście budownictwa.
 2. Projektowanie cyrkularne i najlepsze praktyki
  Skupimy się na cyrkularnym podejściu do projektowania budynków, uwzględniając aspekty takie jak efektywne wykorzystanie materiałów i minimalizacja odpadów. Przedstawimy również przykłady najlepszych praktyk budowlanych wpisujących się w zasady GOZ.
 3. Budynki cyrkularne i wskaźniki cyrkularności
  Przedstawimy koncepcję i definicję budynku cyrkularnego oraz wskaźniki, które pozwalają ocenić cyrkularność budynku.
 4. Rola materiałów w budownictwie cyrkularnym
  Omówimy, jakie materiały są najbardziej odpowiednie dla projektów budowlanych zgodnych z GOZ oraz jakie jest ich znaczenie w cyrkularności.
 5. Studia przypadku
  Przedstawimy inspirujące case study, które mogą stanowić idealne przykłady do naśladowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w naszych spotkaniach, które stanowią doskonałą okazję do zdobycia cennej wiedzy i wymiany doświadczeń.

Do zobaczenia!

Spotkania informacyjne realizowane są w ramach projektu CIRCON pt. „Gospodarka o obiegu zamkniętym w budownictwie: projektowanie budynków cyrkularnych”, który korzysta z dofinansowania o wartości 1 345 205,79 zł otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) oraz dofinansowania w wysokości 237 389,26 zł z budżetu Państwa. Celem projektu jest wzmocnienie wdrażania gospodarki cyrkularnej w sektorze budowlanym.

 

WSPÓLNIE DZIAŁAMY NA RZECZ ZIELONEJ EUROPY